Instruktorzy

Dobry instruktor jazdy

Nauka jazdy nie jest zadaniem łatwym, a podstawą jej opanowania jest znalezienie dobrego instruktora. Odpowiednio wykwalifikowany, doświadczony i przeszkolony, będzie dla nas nieocenionym mentorem. Ważne, aby posiadał tak istotne cechy jak cierpliwość, komunikatywność, klarowność przekazywania informacji i odpowiedni poziom charyzmy. Tylko w takim towarzystwie będziemy czuć się śmiało i pewnie, a lekcje nauki jazdy będą dla nas nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim, na poziom zdawalności. Nie dotyczy to tylko samej placówki, ale i konkretnych instruktorów. Nie bójmy się prosić o przedstawienie tego typu informacji. Pomocna może okazać się także wcześniejsza rozmowa z potencjalnym instruktorem – nawet krótki kontakt pozwoli wstępnie ocenić, czy będzie nam on odpowiadał, a prowadzone przez niego zajęcia nie będą obarczały nas zbędnym napięciem bądź stresem.

Nieocenione okazują się oczywiście doświadczenia innych ludzi. Informacji możemy zaczerpnąć bezpośrednio u wcześniejszych kursantów, jeśli takowych znamy, bądź posiłkować się opiniami, znalezionymi w internecie. Warto jednak dowiedzieć się, czy szkoła umożliwia nam wybór instruktora. Może się bowiem okazać, że jest on narzucany odgórnie.

Tylko jeden człowiek

Ważne jest także, aby każdy kursant posiadał jednego instruktora prowadzącego. W przypadku rotacji może powstać niepotrzebny chaos. Oczywiście, zastępstwa się zdarzają, ale nie pozwólmy, aby stały się one regułą. Dobry instruktor jazdy to taki, który towarzyszy swoim kursantom od początku do końca kursu, na bieżąco sprawdzając i dokumentując osiągane przez nich postępy i tym samym odpowiadając za zdobywane przez nich umiejętności bądź ich ewidentny brak.

Nie bójmy się zgłaszać niezadowolenia

W przypadku, kiedy wybraliśmy już konkretnego instruktora, ale nie odpowiada nam poziom prowadzonych przez niego zajęć, nie bójmy się tego zgłaszać. Możemy wtedy ubiegać się o zmianę osoby prowadzącej bądź całkowicie zrezygnować z oferty szkoły. Nieprzynosząca wyników nauka ani nie pomoże nam przecież w opanowaniu sztuki jeżdżenia, ani nie zapewni powodzenia na egzaminie.

Komentowanie jest wyłączone.