Testy

Testy na prawo jazdy

Chociaż przyjęło się, że część teoretyczna jest o wiele łatwiejsza do wyuczenia, a zdawalność podczas egzaminów jest znacznie wyższa niż w przypadku części praktycznej, to są i tacy, którym wizja przyswojenia takiego ogromu wiedzy spędza sen z powiek. Na szczęście w internecie dostępne są darmowe testy na prawo jazdy, które pozwalają na naukę w dowolnym miejscu i czasie.

Po co komu testy?

Przede wszystkim pozwalają na skontrolowanie aktualnego poziomu wiedzy. Pomagają także ją utrwalać i systematyzować. Uczą szybkości i refleksu, rozwijają zdolności analitycznego myślenia, pozwalają zweryfikować zdobyte dotąd informacje i umiejętność ich zastosowania. To świetna i sprawdzona metoda przygotowywania się do egzaminu, dzięki której przewidziany nim materiał możemy chłonąć bez ograniczeń.

Ich istotną zaletą jest dostępność – w internecie bez problemu znajdziemy bezpłatne oprogramowanie, możliwe do zainstalowania na komputerze, tablecie bądź smartfonie czy też pozwalające na naukę online. Zwykle oferują one dwa tryby: naukę oraz egzamin. Pozwalają także na bieżące podglądanie poprawnych odpowiedzi, zaś te złe zapamiętują w celu późniejszej powtórki. Doskonale przygotowują w ten sposób do egzaminu faktycznego, odwzorowując krok po kroku jego przebieg.

Jak wygląda egzamin teoretyczny?

N część teoretyczną egzaminu państwowego składają się trzydzieści dwa pytania. Dwadzieścia z wiedzy podstawowej oraz dwanaście z wiedzy specjalistycznej w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy. W pierwszym wypadku kursant spośród dwóch zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych wyrazami „TAK” lub „NIE” musi wskazać jedną, właściwą. Na przeczytanie treści pytania ma 20 sekund, zaś na udzielenie odpowiedzi – kolejnych 15. W drugim przypadku natomiast chodzi o wybór jednej odpowiedzi spośród trzech zaproponowanych, oznaczonych literami A, B i C. Na przeczytanie pytania i udzielenie odpowiedzi jest łącznie 50 sekund. Razem do zdobycia są 74 punkty. Osoba egzaminowana uzyskuje pozytywny wynik w przypadku uzyskania co najmniej 68 punktów.

Komentowanie jest wyłączone.