Rankingi zdawalności

Jeśli stoisz przed wyborem szkoły jazdy, z pewnością chciałbyś wybrać najlepszą szkołę, czyli taką, która najlepiej przygotuje cię do egzaminu na prawo jazdy i późniejszego poruszania się po drogach. Każdy chciałby wybrać szkołę i instruktora, który poprowadzi kurs w taki sposób by maksymalnie zwiększyć szanse na pozytywne zdanie egzaminu. Jednak przyszły kursant nie jest w stanie ocenić jakości i skuteczności metod nauczania danego instruktora, ani w ogóle szkoły jazdy, jeszcze przed przystąpieniem do kursu. Dopiero w trakcie kursu możemy przekonać się czy odpowiada nam sposób nauczania i czy jest on dopasowany do naszych możliwości.

Czym jest Ranking zdawalności szkół jazdy?

 

W wyborze szkoły oprócz tradycyjnych opinii znajomych lub opinii w sprawdzanych w internecie, pomagają rankingi zdawalności szkół jazdy. Na szczęście dla kursantów ustawa o kierujących pojazdami a dokładnie jej art. 43 ust. 1 pkt. 6 (Dz. U. 2011 nr 30 poz. 151 z dnia 5 stycznia 2011r. wraz z późniejszymi zmianami) wymuszają obowiązek publikowania w sposób publiczny wyników i analizy statystycznych dotyczącej ośrodków szkolenia kierowców. Dzięki obowiązkowi publikowania rankingów zdawalności egzaminów na prawo jazdy, potencjalni klienci danej szkoły mają możliwość sprawdzenia jej skuteczności i porównania z innymi szkołami.

Zdawalność a dokładnie odsetek zdanych egzaminów w stosunku do liczby kursantów podchodzących do egzaminu z danej szkoły, to jeden z najważniejszych czynników pozwalających ocenić szkołę jazdy.  O szkole dużo mówi tez  liczba kursantów kończących kurs w danej szkole.  Porównanie szkół pod kątem ich skuteczności nauczania oraz odsetka pozytywnie ukończonych egzaminów i ilości osób uczęszczających na kursy, daje kursantom obraz, jak funkcjonuje szkoła, i czy warto jest kupić kurs jazdy w tej szkole.

Zachęcamy do zapoznania się z rankingami zdawalności egzaminów w szkołach jazdy z poszczególnych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 9 =