Wybieramy dobrą szkołę jazdy

Wybieramy dobrą szkołę jazdy

Jeżeli zależy nam na perfekcyjnym opanowaniu sztuki prowadzenia pojazdów i nie chcemy w nieskończoność zdawać egzaminów praktycznych, powinniśmy zachować ostrożność w wyborze odpowiedniego ośrodka szkolącego. Szukanie oszczędności na niewiele się tutaj zda, bowiem może okazać się, że lekcje, jak i same egzaminy, trzeba będzie powtórzyć. Dlatego właściwy wybór szkoły jazdy to inwestycja, która naprawdę się opłaca.

Po pierwsze, zdawalność

Przede wszystkim, sprawdźmy zdawalność w danej placówce. Tego typu informacje zostaną nam udzielone w każdym starostwie, a my przekonamy się, czy szkoła oferuje swoim kursantom odpowiednio wysoki poziom nauki. Niska zdawalność dowodzi zwykle nieumiejętnie wykwalifikowanej kadry bądź szeregu zaniedbań, za które płacić przychodzi później przyszłym adeptom nauki jazdy.

Po drugie, instruktorzy i sprzęt

Dowiedzmy się także, na jakich pojazdach szkoła uczy jeździć i czy oferuje możliwość wyboru instruktora. Nieocenione okazują się tutaj informacje uzyskane drogą szeptaną, choć o jego skuteczności świadczyć może także stojące za nim doświadczenie. Nie bójmy się pytać, ilu kursantów miesięcznie szkoli i jak w ich przypadku prezentuje się kwestia zdawalności.

Zorientujmy się także w harmonogramie prowadzonych zajęć. Istotne jest, aby dana szkoła sumiennie prowadziła wykłady, nie ograniczając się jedynie do skrótowego omówienia zagadnień egzaminacyjnych. Ważne, aby zajęcia praktyczne rozpoczynały się dopiero po zamknięciu zajęć teoretycznych.

Po trzecie, profesjonalność  

Bardziej wymagający klienci mogą także zażyczyć sobie wcześniejszej rozmowy z kierownikiem ośrodka bądź konkretnym instruktorem, oczekując uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat proponowanej przez placówkę oferty. Wskazana jest także wcześniejsza wizyta w niej, która pozwoli choćby powierzchownie ocenić stan techniczny pojazdów, komfort sal wykładowych oraz plac manewrowy, na którym szkolić się będzie kursant.

 

Czynniki, które warto brać pod uwagę wybierając szkołę jazdy:

  • Szalone promocje. Zastanów się, czy robiąc prawo jazdy raz w życiu, warto wybierać najtańsze kursy i mega promocje cenowe, za którymi często idzie w parze niska jakość szkolenia oraz ukryte dopłaty. Nie musimy zaniżać cen kursów aby przyciągnąć klientów, którzy decydując się na nasze kursy wybierają wysoką jakość szkolenia i profesjonalizm. Ponadto u nas nie ma ukrytych dopłat za badanie lekarskie, egzamin wewnętrzny, szkolenie przedmedyczne czy materiały szkoleniowe WSZYSTKO ZAWARTE JEST W CENIE KURSU!!!
  • Pojazdy szkoleniowe. Nasze wszystkie samochody szkoleniowe są kontrolowane na naszej stacji kontroli pojazdów oraz regularnie serwisowane  co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w czasie zajęć praktycznych. W sezonach letnim i zimowym auta mają wymieniane opony na odpowiednie do pory roku.
  • Dostępność Nasza konkurencja często posiada biuro w samochodzie a sale wynajmuje na godziny w zwykłej szkole MY posiadamy biuro i sale wykładową otwartą dla Państwa 6 dni w tygodniu, sala wykładowa wyposażona w 7 stanowisk egzaminacyjnych udostępnionych do ćwiczenia na najnowszych programach egzaminacyjnych. Ośrodek wyposażony w symulator praktycznej nauki jazdy.
  • Egzamin wewnętrzny z jazdy na dodatkowej godzinie. W niektórych szkołach egzamin wewnętrzny z jazdy przeprowadzany jest (a niekiedy w ogóle go nie ma) na 30-tej godzinie jazdy. W naszej szkole, egzamin z jazdy przeprowadzany jest na 31 godzinie, czyli dodatkowej w cenie kursu.
  • Pierwsza pomoc prowadzona przez Ratownika Medycznego. Zajęcia z Pierwszej Pomocy powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną osobę przez 4 godziny lekcyjne. W naszym ośrodku zajęcia prowadzi Ratownik Medyczny Kamil Krzyżanowski praktyk i wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Po zakończeniu szkolenia otrzymujecie Państwo zaświadczenie o ukończonym kursie przedmedycznym.
  • Materiały szkoleniowe często ośrodek wypożycza je na czas szkolenia i po szkoleniu musisz je zwrócić. U nas w ośrodku otrzymujesz na własność podręcznik wraz z płytą DVD, dodatkowo dostaniesz szkolenie e-learning, aby w domu móc powtórzyć informacje z wykładów.

Komentowanie jest wyłączone.